Gliwicki rower w nowym miejscu

20.03.2019

Dwie stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego zmienią lokalizację. Z Łabęd i Obrońców Pokoju zostaną przeniesione na plac Mickiewicza i ul. Kościuszki. Zmiana ma usprawnić działanie systemu.

W Gliwicach jest 15 stacji Gliwickiego Roweru Miejskiego. Zostały rozmieszczone w różnych częściach miasta, by tworzyć zintegrowaną, przyjazną użytkownikom sieć połączeń. Po dwuletnim użytkowaniu przyszedł czas na weryfikację, które stacje cieszą się mniejszą popularnością i zmianę ich lokalizacji.

Stacje w Łabędach (przy ul. Przyszowskiej) oraz na osiedlu Obrońców Pokoju (przy szkole) nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego zapadła decyzja o ich przeniesieniu. Najpóźniej od 1 kwietnia stacje GRM pojawią się na rogu ul. Kościuszki i Zawiszy Czarnego (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej) oraz na placu Mickiewicza (przy ul. Siemińskiego).

– Zmiana lokalizacji dwóch stacji powinna uatrakcyjnić i usprawnić funkcjonowanie Gliwickiego Roweru Miejskiego. Liczymy na zwiększenie zainteresowania systemem oraz nowych użytkowników – tłumaczy Ewa Staszków z Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. (mf)