Odliczamy do nowego sezonu Gliwickiego Roweru Miejskiego

15.02.2018

W tym roku system czeka rozbudowa

Już 1 marca Gliwickie Rowery Miejskie wrócą na ulice. Na razie do dyspozycji mieszkańców będzie 10 stacji i 100 rowerów. Wkrótce gliwicki system czeka rozbudowa o 5 dodatkowych stacji i 50 rowerów. Gliwicki Rower Miejski to pierwszy uruchamiany w tym roku system roweru miejskiego na Śląsku.

Gliwicki Rower Miejski jest dostępny od marca zeszłego roku. W pierwszym sezonie z niebiesko-czerwonych rowerów skorzystano ponad 60 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 6700 osób. Z systemu skorzystało również 1600 osób, które wcześniej zarejestrowały się w innych systemach Nextbike.

Duża liczba użytkowników Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2017 roku to jasny sygnał, że samoobsługowe wypożyczalnie rowerów cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta. Cieszy mnie, że już od 1 marca po raz kolejny, gliwiczanie będą mogli w sprawny i szybki sposób poruszać się po mieście rowerem. Z pewnością pomoże w tym planowana rozbudowa systemu. Życzę wszystkim rowerzystom bezpiecznej i przyjemnej jazdy” – mówi Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice.

Gliwicki Rower Miejski jest jednym z filarów śląsko-zagłębiowskiej komunikacji rowerowej. W tym roku uruchamiamy system Nextbike m.in. w Sosnowcu, rozmawiamy też z innymi miastami” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Gliwickiego Roweru Miejskiego. „We wszystkich systemach Nextbike z rowerów można korzystać za pomocą jednego konta użytkownika. To taki rowerowy „wspólny bilet”, z którego korzysta już ponad 40 tysięcy mieszkańców Metropolii.

Aby do nich dołączyć, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 złotych. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe, za dłuższe wypożyczenie pobierana jest opłata zgodna z cennikiem.

Z rowerów może korzystać praktycznie każdy. Wystarczy mieć ukończone 13 lat (osoby niepełnoletnie muszą jednak przedstawić zgodę rodziców). „Zachęcamy do korzystania z tej formy transportu. Rower publiczny to najtańszy, najzdrowszy i zazwyczaj najszybszy środek komunikacji w mieście. Warto go wypróbować” – namawia Tomasz Wojtkiewicz. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.